Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.) Dane: m=40g= 0,04kg, F= 12N
Szukane: a= ?
wzór: a=F/m
a= 12N/ 0,04kg= 300m/s²
============================
2.) 1N
============================
3.) 10m/s² (w przybliżeniu)
============================
4.) Dane: F= 64N, a= 4m/s²
Szukane: m = ?
wzór: a=F/m
przekształcenie: m=F/ a
m= 64N/ 4m/s²= 16kg
Liczę na naj, pozdrawiam