Odpowiedź :
Dane:
mr=2000 g
Cp=1,5%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*mr/100%
mH2O=mr-ms
Obliczenia:
ms=1,5%*2000g/100%
ms=30 g
mH2O=2000g-30g
mH2O=1970 g
Dane:
mr=2000 g
Cp=1,5%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*mr/100%
mH2O=mr-ms
Obliczenia:
ms=1,5%*2000g/100%
ms=30 g
mH2O=2000g-30g
mH2O=1970 g