👤

Oblicz, jaka jest wartość siły, która musi działać na ciało o masie 100 kg, aby rozpędzić je od 0 do 36 km/h w ciągu 20
sekund. ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

50 N

Wyjaśnienie:

m= 100 kg  (masa)

[tex]Vp= 0\frac{km}{h}= 0 \frac{m}{s}[/tex]     ( prędkość początkowa)

[tex]Vk = 36\frac{km}{h} = 36 *\frac{1000 m}{3600 s} = 10 \frac{m}{s}[/tex]   (prędkość końcowa)

t = 20 s   ( czas)

[tex]F = m*a = m * \frac{Vk - Vp}{t} = 100 kg * \frac{10 \frac{m}{s} }{20s} =[/tex] 50 N