👤

Do roztworu dziesięcioprocentowego dolano 3 kg wody i otrzymano roztwór sześcioprocentowy. Jaka jest całkowita masa otrzymanego roztworu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

x - roztwór początkowy

10%*x+0%*3=6*(3+x) /*100

10*x+0*3=6*(3+x)

10x+0=18+6x

10x-6x=18-0

4x=18 /:4

x=18:4

x=4,5 (kg)

Odp.: Masa całkowitego roztworu jest równa 4,5kg.