Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
1m = 0.001km
oraz
1 s = 1/3600 h
0.5 m/s = 0.5 x 0.001 km / (1/3600 h) = 0.0005 * 3600 km/h = 1.8 km/h.
Wiec
5.4/1.8 = 3
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
1m = 0.001km
oraz
1 s = 1/3600 h
0.5 m/s = 0.5 x 0.001 km / (1/3600 h) = 0.0005 * 3600 km/h = 1.8 km/h.
Wiec
5.4/1.8 = 3