Odpowiedź :
Odpowiedź:
13x - długość 13 wagonów
x-8 długość lokomotywy
13x+x-8=328 długości pociągu
14x-8=328/+8
14x=336/:14
x=24 długości lokomotywy 16
spr. 13x24+16=328m
Szczegółowe wyjaśnienie:
wagon ma 24 m, lokomotywa 16 m
Odpowiedź:
8m•13=104m
328m-104m=224m
224m÷14=16m
16m długość lokomotywy
16m+8m=24m
24m długość jednego wagonu