👤

Ile litrów ( dm 3) wody musimy wlać do prostopadłościennego akwarium o długości 50 cm, szerokości 2 dm i wysokości 0,4 m.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=x

V=a x b x c                                                                    50cm

                                                                                      2dm=20cm

                                                                                       0,4m= 40cm

V=50cm x 20cm x 40cm= 40 000 cm3

40 000 cm3 = 400 dm3

Szczegółowe wyjaśnienie: