👤

Cenę butów obniżono o 10%, a po miesiącu dalszą cenę podwyższono o 10%. W wyniku obu obniżek cena butów:
A.wzrosła o 1% B.zmalała o 1% C.nie zmieniła się D.wzrosła o 0,1%


Odpowiedź :

Hej!

100-10%*100=90

90+10%*90=90+9=99

x=cena butów

I = x-10%x=x-[tex]\frac{1}{10} x[/tex]=[tex]\frac{9}{10} x[/tex]

II = [tex]\frac{9}{10} x[/tex]+10%[tex]*\frac{9}{10} x=\frac{9}{10}x =\frac{9}{100} =\frac{99}{100}[/tex]

Odpowiedź-zmalała o 1%

Pozdrawiam :)