👤

Gęstość stężonego 30% kwasu solnego wynosi 1,14 g/cm³. Ile gram czystego kwasu solnego zawiera 50 cm³ tego roztworu
Daje naj Prosze szybko


Odpowiedź :

Dane:

Cp=30%

dr=1,14 g/cm3

Vr=50 cm3

Szukane:

ms=?

ms=Cp*dr*Vr/100%

Obliczenia:

ms=30%*1,14 g/cm3*50cm3

ms=17,1 g