Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
trasa (s) - 120 km
czas (t) - 1h 30 min = 1,5h
V- prędkość
V= s/t
V= 120 km/1,5 h
V = 80 km/h
odp. Średnia prędkość samochodu wynosiła 80 km/h.
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
trasa (s) - 120 km
czas (t) - 1h 30 min = 1,5h
V- prędkość
V= s/t
V= 120 km/1,5 h
V = 80 km/h
odp. Średnia prędkość samochodu wynosiła 80 km/h.