Odpowiedź :
[tex]krawedz\ podstawy:\ a=4\ cm \\wysokosc\ sciany\ bocznej:\ h=7\ cm \\\\pole\ calkowite\ ostroslupa:\\\\P_{c}=P_{p}+P _{b}\\\\pole\ podstawy:\\\\P=a^2\\\\P=4^2=16\ cm^2\\\\pole\ powierzchni\ bocznej:\\\\ P _{b}=4*\frac{1}{2}ah=2ah\\\\P_{b}=2*4*7=56\ cm^2\\\\P_{c}=16+56=72\ cm^2[/tex]

a = 4
h = 7cm
Pp = 4^2 pierwiastek z 3/4
Pp = 16 pierwiasteka z 3/4
Pp = 4 pierwiastki z 3 cm2
Pb = 3* 4 * 7 = 84 cm2
Pc = Pp + Pb
Pc = 84 + 4 pierwiastek z 3 cm2
h = 7cm
Pp = 4^2 pierwiastek z 3/4
Pp = 16 pierwiasteka z 3/4
Pp = 4 pierwiastki z 3 cm2
Pb = 3* 4 * 7 = 84 cm2
Pc = Pp + Pb
Pc = 84 + 4 pierwiastek z 3 cm2