klasa7 daje naj jedno zadanie chemia

Odpowiedź:
Cp= 10%
mr = 500 g
ms=[tex]\frac{mr * Cp}{100 }[/tex]
ms=[tex]\frac{500 * 10}{100}[/tex]= 50 g
Odp: Należy odważyć 50 g saletry potasowej .