👤

Prostokątną podłogę w łazience o wymiarach 2m x 2 m pan Kowalski chce pokryć kwadratowymi kafelkami 5 cm x 5 cm. Ile takich kafelków musi kupić aby mieć jeszcze 20 sztuk w zapasie?

PILNE​


Odpowiedź :

Odpowiedź: 1620

Szczegółowe wyjaśnienie:

ile kalfelkow miesci sie na dwoch metrach?

2m = 2*100cm = 200cm

200cm/5cm = 40

Podloga ma 2m na 2m a wice potrzeba 40*40 kafelkow, co wynosi 1600.

Aby miec 20 w zapasie musi kupic 1600+20 = 1620