Oblicz, ile trzeba zapłacić za podaną ilość owoców.

Odpowiedź:
a) Jabłka 2,20 zł za 1 kg
0,22 zł za 10 dag
0,6 6 zł za 30 dag
b) Gruszki 5,40 zł za 1 kg
0,27 zł za 5 dag
0,81 zł za 15 dag
c) Winogron 7,80 zł za 1 kg
3,90 za 50 dag
1,95 zł za 25 dag
Szczegółowe wyjaśnienie:
a) 2,20
x 0,1 0
_____________
0,2 2
2,20
x 0,30
_____________
0,6 6
b) 5, 4 0
x0, 0 5
______________
0,2 7 0
5,4 0
x 0, 1 5
____________
0, 8 1
c) 7,80
x 0,50
_____________
3, 9 0
7, 8 0
x 0,2 5
________________
1, 9 5