👤

kasia ciągnęła sanki za sobą wykonując przy tym pracę oblicz jaką pracę wykonała działając siłą 50 kn niutonów na drodze 2 m

Szybko plis


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

F = 50N

s= 2m

W = F × s

W = 50N × 2m = 100J

dla F = 50kN = 50 000 N

W = 50 000N × 2m = 100 000J = 100kJ

obl dla dwóch sił. sprawdź czy masz w zad 50N czy 50kN