👤

zamówiono 1,4 litra żółtej farby i 2,5 raza więcej innej. 1 litr każdej farby kosztuje 8,50.
Ile kosztują zamówione farby.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1,4 + 2,5 = 3,9

1 litr kosztuje 8,50

4 litry kosztują 34

1/10 litra farby kosztuje 0,85 groszy

34-0,85= 33,15

Odpowiedź:

[tex]1,4l * 2,5 = 3,5l\\1l = 8,50\\\\1,4*8,50=11,9\\3,5*8,50=29,75[/tex]

Żółta farba kosztuje 11,9 zł, druga farba kosztuje 29,75 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie: