👤

4.W pokoju Kasi stoi prostopadłościenne akwarium, którego dno ma wymiary 20 cm i 30 cm, a wysokość jest równa 8 dm. Ile litrów wody Kasia musi do niego wlać, aby je napełnić do wysokości 3 4 ?

Odpowiedź :

a=20cm=2dm

b=30cm=3dm

c=8dm

V=a*b*c=2*3*8=48dm3

3/4*48=36dm3=36l

Odp.Musi wlać 36 litrów wody