👤

Za 3 długopisy po 1,60 zł i cztery zeszyty zapłacono 14,40 zł. Ile kosztuje zeszyt?

Zapisz rówananie

PLZ pomoże ktoś?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

dlugopis - 1,6

zeszyt - x

4 * x + 3 * 1,6 = 14,4

4x + 4,8 = 14,4

4x = 14,4 - 4,8

4x = 9,6

x = 2,4

Odp. Zeszyt kosztuje 2,4zł

Odpowiedź:

3 długopisy = 3*1,60=4,80

14,40-4,80=9,60zł

4 zeszyty = 9,60:4=2,40zł spr 4*2,40=2*2,40+2*2,40=4,80+4,80=9,60

Odp. Zeszyt kosztuje 2, 40zł.