Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
Ek= 100J
v= 200[tex]\frac{m}{s}[/tex]
Szukane:
m=?
Ek=[tex]\frac{1}{2}mv^{2}[/tex]
[tex]m=\frac{2Ek}{v^{2} }[/tex]
[tex]m=\frac{2*100}{200^{2} }[/tex]
m=0,005 kg = 5g
Odpowiedź:
Dane:
Ek= 100J
v= 200[tex]\frac{m}{s}[/tex]
Szukane:
m=?
Ek=[tex]\frac{1}{2}mv^{2}[/tex]
[tex]m=\frac{2Ek}{v^{2} }[/tex]
[tex]m=\frac{2*100}{200^{2} }[/tex]
m=0,005 kg = 5g