👤

Na planie miasta narysowanym w skali 1:20000, park jest prostokątnym o bokach 2 cm i 5 cm. Jaka jest powierzchnia tego parku

Odpowiedź :

Odpowiedź:

powierzchnia wynosi 400000 m2

Szczegółowe wyjaśnienie:

2cm×20000 =40000cm = 400m

5cm×20000=100000cm= 1000m

1000 ×400= 400000m2