Odpowiedź :
Dane:
[tex]s= 2 \ m[/tex]
[tex]W = 0,3 \ kJ = 300 \ J[/tex]
Szukane:
[tex]F= \ ?[/tex]
Wzór:
[tex]W=F*s \ \ \ \ \ \ \ /:s[/tex]
[tex]F = \frac{W}{s}[/tex]
Rozwiązanie:
[tex]F=\frac{300 \ J}{2 \ m } = 150 \ N[/tex]
Odp. Paweł działał siłą 150 N.