👤

Dwu litrowa butelka napoju ,,Same witaminy" kosztuje 3,99zł, a tej samej wielkości butelka napoju ,,Tylko witaminy" jest 2,5 razy droższa. Butelka napoju ,,Tylko witaminy" kosztuje mniej więcej:
a) 1,50zł
b) 6,50zł
c) 10zł
d) 16zł

Proszę o obliczenia.


Odpowiedź :

Napój ,,Same witaminy'' → 3,99 zł

Napój ,,Tylko witaminy'' → 3,99 zł · 2,5 = 9,98 zł

Odp. Butelka napoju ,,Tylko witaminy" kosztuje mniej więcej: c) 10zł.

Odpowiedź:

C

Szczegółowe wyjaśnienie:

3,99zł ~ 4 zł

4×2,5=10 zł