Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]dane:\\v=2\frac{m}{s}\\E_k=6kJ=6000J\\\\szukane:\\m=?\\E_k=\frac{mv^2}{2}~~/\cdot 2\\2E_k=mv^2~~/:v^2\\m=\frac{2E_k}{v^2}\\\\rozwiazanie:\\m=\frac{2\cdot 6000J}{(2\frac{m}{s})^2}=3000kg=3t[/tex]
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
[tex]dane:\\v=2\frac{m}{s}\\E_k=6kJ=6000J\\\\szukane:\\m=?\\E_k=\frac{mv^2}{2}~~/\cdot 2\\2E_k=mv^2~~/:v^2\\m=\frac{2E_k}{v^2}\\\\rozwiazanie:\\m=\frac{2\cdot 6000J}{(2\frac{m}{s})^2}=3000kg=3t[/tex]
Wyjaśnienie: