Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]W=E_k=168J[/tex]
Wyjaśnienie:
[tex]v_1=7,2\frac{km}{h}[/tex]
[tex]v_2=14,4\frac{km}{h}[/tex]
[tex]m=84kg[/tex]
[tex]szukane:W[/tex]
praca jest równa energii kinetycznej jaką uzyskał rower i rowerzysta
[tex]W=E_k=\frac{m(\Delta v)^2}{2}[/tex]
[tex]\Delta v=v_2-v_1[/tex]
[tex]\Delta v=14,4\frac{km}{h}-7,2\frac{km}{h}=7,2\frac{km}{h}[/tex]
[tex]\Delta v=7,2\frac{km}{h}=7,2*\frac{1000m}{3600s}=2\frac{m}{s}[/tex]
[tex]E_k=\frac{84kg*(2\frac{m}{s})^2 }{2}=168J[/tex]