Odpowiedź :
Odpowiedź: 10,23 *10^24 czasteczek
reakcja;
C7H15COOC4H9 + 17O2 --->12CO2 +12H2O
masa molowa tlenu[O2] =2*16g/mol=32g/mol
masa 17O2 = 17*32g/mol = 544g/mol
544/32= 17moli
ilość cząsteczek ; 17*6,02*10^23= 102,34*10^23= 10,23 *10^24 cząsteczek