👤

. Drabinę strażacką można rozsunąć na długość 21 m
i podnieść pod kątem 72º . Na jaką wysokość sięgnie drabina, jeśli jest
zamocowana 2,4 m nad ziemią? Maksymalnie na które
piętro mogą wejść po drabinie strażacy, jeśli średnio
każda kondygnacja ma 3 m wysokości?
Proszę o szybką odpowiedź
Dam, najj​​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

α = 72°

sin α = 0,9511

h = 21 m

H = ?

H/h = sin α /:h

H = 0,9511 * 21

H = 19,97 m

19,97 m + 2,4 m = 22,37 m // wysokość na jaką sięgnie drabina

22,37/3 = 7,45 = 7

Strażacy wejdą maksymalnie na 7 piętro.

On Studier: Inne Pytanie