Odpowiedź :
Odpowiedź:
8% z 500g=0,08*500= 40g= masa substancji
40g-5%
x g-100%
........................
5x=4000
x= 800
800-500= trzeba dolac 300g wody
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
8% z 500g=0,08*500= 40g= masa substancji
40g-5%
x g-100%
........................
5x=4000
x= 800
800-500= trzeba dolac 300g wody
Szczegółowe wyjaśnienie: