👤

Za 3 kg jabłek po 5 zł za kilogram i pewną liczbę kilogramów gruszek po 6 zł za kilogram zapłacono 80 zł​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

5zł- cena jabłek za kilogram

3*5= 15zł - cena za 3kg jabłek

80zł-15zł=65zł

65zł:6=10,8kg

Odpowiedź: Kupiono 10,8kg gruszek