👤

Oblicz ile gramów tlenku siarki (VI) należy użyć aby otrzymać 0,5 mola kwasu siarkowego (VI). pls na szybko

Odpowiedź :

Odpowiedź:SO3 + H2O -> H2SO4

80 g SO3 - 98 g H2SO4

x g SO3 - 196 g H2SO4

x=80*196/98=160

Należy użyc 160 g H2SO4.

Odpowiedź:

40g

Wyjaśnienie:

SO3+H2O=H2SO4

1 mol SO3=80g

80g/2=40g