👤

Zadanie 74.
Mama kupiła 45 kg jabłek w cenie 2,50 zł za 1 kilogram. Następnego dnia cena jabłek spadła do 2zł
za 1 kilogram.
Oblicz, o ile mniej zapłaciłaby mama za jabłka, gdyby kupila je następnego dnia.
Proszę szybko.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

45*2,50=112,50

45*2=90

112,50-90

odp Mama zaplacila by o 22,50zl mniej

licze na naj ;)

Odpowiedź:

45*2,50=112,50zł

45*2=90zł

112,50-90=22,50zł

odp. Mama jutro by kupiła taniej o 22,50zł

Licze na naj