👤

Ile gramów kwasu solnego znajduje się w 0,2dm3 roztworu o stężeniu 59,7%. Gęstość roztworu wynosi 1,5g/cm3.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=0,2 dm3= 200cm3

d=1,5g/cm3

d=m/V

1,5 g/cm3= m/200cm3

m=300g - - masa roztworu

Cp=59,7%

Cp=ms/mr*100% wzor na stężenie procentowe

59,7%=ms/300g*100%

ms=179,1g

W 0, 2 dm3 roztworu o stężeniu 59,7% znajduje się 179,1 g HCl

Wyjaśnienie: