Odpowiedź :
mLiBr=7u+80u=87u
Stosunek atomowy:
Li:Br=1:1
Stosunek masowy:
mLi:mBr=7:80
Skład procentowy:
7u---x%
87u---100%
x=8,05%Li
100%-8,05%=91,95%Br
mLiBr=7u+80u=87u
Stosunek atomowy:
Li:Br=1:1
Stosunek masowy:
mLi:mBr=7:80
Skład procentowy:
7u---x%
87u---100%
x=8,05%Li
100%-8,05%=91,95%Br