👤

Rozpuszczalność CuSO4 w wodzie w 90oC wynosi 65g. Oblicz stężenie procentowe nasyconego roztworu soli w wodzie w tej temperaturze. Wynik zaokrąglij do liczb całkowitych.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

R=65g/100g H2O

ms=65g

mw=100g

mr=65g+100g=165g

Cp=ms/mr *100%

Cp=65g/165g *100%=39%