Odpowiedź :
R KNO3 60 °C = 110g/100g H2O
Z polecenie wiadomo, że musimy obliczyć rozpuszczalność (R) w 500g wody, dlatego:
(110/100) * 5 = 550/500
Dlatego odpowiedź brzmi:
W 500g wody w temp. 60 °C rozpuści się 550g azotanu (V) potasu.
R KNO3 60 °C = 110g/100g H2O
Z polecenie wiadomo, że musimy obliczyć rozpuszczalność (R) w 500g wody, dlatego:
(110/100) * 5 = 550/500
Dlatego odpowiedź brzmi:
W 500g wody w temp. 60 °C rozpuści się 550g azotanu (V) potasu.