👤


b) Oblicz steżenie procentowe nasyconego roztworu Pb(NO3)2 w temp. 22°C.
Proszę na teraz Chemia​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

rozpuszczalność Pb(NO3)2 to ok. 60g/100g wody

ms=60g

mw=100g

mr=ms+mw

mr=60g+100g=160g

Cp=ms/mr *100%

Cp=60g/160g *100%=37,5%