👤

Dynamika. Samochód o masie 1500kg ma przyspieszenie 2.2 m/s2 Jaka sita działa
na ten samochód?

pomocy!! ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Działa siła ciężkości

Fn=m*a=1500*2,2=3300N

Odpowiedź:

Dane

m=1500kg

a=2,2 m/s2

Szukane

F=?

F=m*a

F=1500kg*2,2m/s2

F=3300N

Wyjaśnienie:

Trzeba zastosować II zasadę dynamiki, czyli wzór F=m*a. Następnie podstawiamy do wzoru i mnożymy. Mam nadzieję że pomogłam.