Odpowiedź :
a) M Na2CO3=2*23g+12g+3*16g=106 g
5 mol---xg
1 mol---106g
x=530 g
b) M Mg=24 g
24g---1 mol
xg---0,5 mol
x=12 g
c) M H2SO3=2*1g+32g+3*16g=82g
1 mol---82 g
2 mol---xg
x=144 g
d) M Fe=56 g
56g---1 mol
xg---3 mol
x=168 g
a) M Na2CO3=2*23g+12g+3*16g=106 g
5 mol---xg
1 mol---106g
x=530 g
b) M Mg=24 g
24g---1 mol
xg---0,5 mol
x=12 g
c) M H2SO3=2*1g+32g+3*16g=82g
1 mol---82 g
2 mol---xg
x=144 g
d) M Fe=56 g
56g---1 mol
xg---3 mol
x=168 g