Pomocy!!!!daje naj i obs!

7.
a) 47*3=141 < 145
b) 0.6*42=25.2 > 25
c) 1.2*70=84 > 82
d) 0.18*600=108 < 110
8.
1 tydzien - 500 litrow wody
2 tydzien 500-0.2*500=500-100=400
3 tydzien = 400+0.2*400=400+80=480
1 tydzien - 3 tydzien = 500 - 480 = 20
W trzecim tygodniu zuzylem o 20 litrow mniej niz w pierwszym
9.
x = dzieci w szkole
100%-34% = 66% - tyle procent wszystkich uczniow ma rodzenstwo
47%+42% = 89% - tyle procent uczniow ma siostre lub brata
89% - 66% = 23% - tyle procent uczniow ma siostre i brata
Odp. W tej szkole 23% uczniow ma siostre i brata.
Odpowiedź:
Zad.7
a)300% z 47 = 300*47/100 = 141
141 < 145
b)60% z 42 = 60*42/100 = 25,2
25,2 > 25
c)120 % z 70 = 120*70/100 = 84
84 > 82
d)18% z 600 = 18*600/100 = 108
108 < 110
Zad.8
Pierwszy tydzień = 500 l
Drugi tydzień
20% z 500 = 20*500/100 = 100
500 - 100 = 400 l
Trzeci tydzień
20% z 400 = 20*400/100 = 80
400 + 80 = 480 l
500 - 480 = 20
Odp.W trzecim tygodniu zużyłem o 20 litrów wody mniej niż w pierwszym
Zad.9
34% + 47% + 42% = 123%
Całość to 100%
123% - 100% = 23%
Odp. 23% dzieci z tej szkoły ma siostrę i brata.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Nie jestem pewna zadania 9 Ale mam nadzieję że pomogłam :)