👤

Oblicz siłę, jaką uczeń działa na piłkę o masie 400 g, jeżeli nadaje jej przyspieszenie 20

m/s2

. ( Wykonaj też działania na jednostkach)​


Odpowiedź :

F=ma
m=400g=0,4kg

F=0,4*20=8N

On Studier: Inne Pytanie