👤

Stężenie procentowe roztworu kwasu siarkowego (VI) wynosi 93% a jego gęstość 1,84g/cm3. Oblicz stężenie molowe tego roztworu.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cm=17.46mol/dm3

Wyjaśnienie:

MH2SO4=98g/mol

Cm=Cp×d(w dm3) / M × 100%

Cm=93×1840/98×100

Cm=17.46mol/dm3

On Studier: Inne Pytanie