👤

Jakie stężenie procentowe uzyska się przez zmieszanie:
400g roztworu 15% z 100g wody?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cp=12%

Wyjaśnienie:

Obliczasz mase substancji (ms)

15%=ms/400g ×100%

ms=60g

mr2=400g+100g=500g

Cp=ms/mr ×100%

Cp=60/500 ×100%

Cp=12%