👤

Jakie stężenie procentowe uzyska się przez zmieszanie:
300g wody z 100g soli?


Odpowiedź :

Cp = ms/mr * 100%

ms = 100 g

mr = 100 g + 300 g = 400 g

Cp = (100 g)/(400 g) * 100% = 25%