👤

Kilogram jabłek kosztuje 3 zł, a kilogran gruszek 4 zł. zapisz za pomocą wyrażenia algebraiczne
ile złotych nalezy zapłacić za;
x kilogramów jabłek i kilogram gruszek
1
2
3
3x+4
X+4.
X+1
3+1​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Jabłka xkg po 3 zł

Gruszki 4zł

X*3zł+4zł

Czyli

3x+4