👤

Cześć potrzebuje z tym zadaniem pomocy
Daje 40 pkt. Zad.4


Cześć Potrzebuje Z Tym Zadaniem Pomocy Daje 40 Pkt Zad4 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

zamieniamy na ułamki niewłaściwe i rozpisujemy:

8/5 kg jabłek po 2,80 zł

3/2 kg gruszek po 3,90 zł

liczymy ile powinien zapłacić, skoro te ceny to ceny za jeden kilogram to musimy pomnożyć przez ilość jaką faktycznie kupił chłopiec:

8/5*2,80 = 4,48 zł

3/2*3,90 = 5,85 zł

(ja liczyłam na kalkulatorze ale ty pewnie potrzebujesz obliczeń, więc proponuję zamienić ułamki zwykle na ułamki dziesietne np. 8/5 po podzieleniu to 1,6 lub mozna tez na ułamki zwykłe zamienić i liczyć)

dodajemy:

4,48+5,85 = 10,33 zł

banknot - 20 zł     więc musimy odjąć     20-10,33= 9,67 zł :)