Odpowiedź :
Odpowiedź:4.34g
Wyjaśnienie:
MHg= 201 g/mol
1mol - 201g
Xmol - 4.02g
X=0.02 mol
HgO--->Hg+1/2 O2
nHg=0.02 mol
nHgO= 0.02 mol
MHgO=217g/mol
1mol - 217g/mol
0.02 mlo - x
X= 4.34 g
mHgO=4.34g
Odpowiedź:4.34g
Wyjaśnienie:
MHg= 201 g/mol
1mol - 201g
Xmol - 4.02g
X=0.02 mol
HgO--->Hg+1/2 O2
nHg=0.02 mol
nHgO= 0.02 mol
MHgO=217g/mol
1mol - 217g/mol
0.02 mlo - x
X= 4.34 g
mHgO=4.34g