👤

jakie ciepło należy dostarczyć aby ogrzać 0,5 kg piasku z temperatury 16°C do temperatury 28°C? zapisz obliczenia.
przyjmij że ciepło właściwe piasku CP = 800 J/ kg*°C
pls szybko to kartkówka ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

4800 J

Wyjaśnienie:

Q=m*del T*Cp

Q=0.5*12*800=4800

On Studier: Inne Pytanie