👤

Wojtek kupił 1,5 kg jabłek po 2,50 zł za kilogram i 2,6 kg gruszek po 3,40 zł za kilogram. Jaką resztę otrzyma Wojtek, jeśli zapłaci banknotem 20 zł ?

Na teraz!


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

1.5 kg × 2.5 zl = 3.75 zl

2.6 kg x 3.4zl = 8.84 zl

3.75 zl + 8.84 zl = 12.59 zl

20 zl - 12.59 zl = 7.41 zl

Wojtek otrzymał 7 zl i 41 gr reszyty