Odpowiedź :
W = 60J
m = 1,5 kg
[tex]g=10\frac{m}{s^{2} }[/tex]
Praca jest równa energii potencjalnej.
[tex]W=E_{p} =mgh[/tex]
h=?
[tex]h=\frac{W}{mg}[/tex]
[tex]h=\frac{60}{10*1,5} =4m[/tex]
Cegłę uniesiono na wysokość 4m.
W = 60J
m = 1,5 kg
[tex]g=10\frac{m}{s^{2} }[/tex]
Praca jest równa energii potencjalnej.
[tex]W=E_{p} =mgh[/tex]
h=?
[tex]h=\frac{W}{mg}[/tex]
[tex]h=\frac{60}{10*1,5} =4m[/tex]
Cegłę uniesiono na wysokość 4m.