👤

Proszę o szybką pomoc

Na ciało o masie 6 kg działają dwie siły 15 N prawo i 9N w lewo.Oblicz siłę wypadkową i przyspieszenie​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

M= 6kg

F1=15N

F2=9N

Szukane: a, Fw

Fw=15N-9N=6N

a=Fw/m=6N/6kg=1m/s2

Wyjaśnienie:

1N= 1kg*m/s2