M1YUON M1YUON Matematyka Rozwiązane Za 2 zeszyty i gumkę zapłacono 7,30zł. Zeszyt był o 2 zł droższy od gumki. Jeśli x oznaczymy cenę gumki, to: 2x + 2 + x = 7,30 x + 2 = 7,30 2 * (x + 2) + x = 7,30 3x = 7,30